Článek v Hlineckých novinách - únor 2021

Hlinečánek v novém kabátě: o poznání moderněji – díky městu Hlinsku a Pardubickému kraji

 

Mateřské centrum Hlinečánek zaměřuje svou činnost výhradně na aktivity pro budoucí rodiče a pro rodiny s nejmenšími dětmi. Pro naše nejmenší máme milou hernu se spoustou hracích prvků, pro rodiče příjemnou atmosféru i vzdělávací akce.

Svým návštěvníkům (maminkám i tatínkům nebo třeba prarodičům s malými dětmi) nabízíme už osvědčené aktivity. Program probíhá ve všední dny v dopoledních i odpoledních hodinách. Jeho aktuální přehled naleznete na našich webových stránkách a na facebookovém profilu.

Nové hračky a pomůcky k aktivitám pro děti

Na sklonku loňského roku a počátkem letošního roku jsme MC Hlinečánek vylepšili o několik moderních herních prvků: pro cvičení dětí s naší lektorkou Jaruškou jsme pořídili sadu barevných nášlapných kamenů pro koordinační hry s dětmi, opravdu dlouhý prolézací tunel pro děti nebo třeba nové barevné obruče a lano na šplh. Overbaly na cvičení již nemusí být uloženy volně v policích, ale nově jsou uskladněné v přehledných v sítích na míče.  Děti také potěšil nový hluboký kočárek ve fialové barvě, několik nových panenek nebo velká sada barevných plastelín. Naše centrum má již od podzimu také svůj vlastní keyboard, který nám slouží pro hudební doprovod v rámci úterní "herny s písničkou“. Své využití najde i při jednorázových akcích, jako jsou karneval, vánoční a velikonoční herna apod.

Další vítanou novinkou je šplhací montessori hračka: žebříček s názvem „trojúhelník Piklerové“ (často uváděn nesprávně jako „Piklerův trojúhelník“). Jedná se o jakýsi žebřík vzdáleně připomínající jednoduché štafle. Tento dvojitý žebřík je přizpůsobený nejmenším dětem – ty mohou po 9 příčkách po obou stranách vylézt až na vrchol. K trojúhelníku Piklerové máme jako doplněk i můstek Piklerové: jde o „prkno“, které lze z jedné strany využít jako horolezeckou stěnu (je opatřena horolezeckými chyty) a z druhé strany poslouží jako klouzačka. Tato montessori hračka rozvíjí motorické a koordinační schopnosti našich dětí, posiluje zádové svalstvo aj.

Vybavení novým nábytkem

Nově mají děti svou vlastní polici na knihy opět v montessori stylu. Našim cílem bylo zpřehlednit dětem nabídku knih a umožnit jim tak aktivněji vyhledávat a spontánně využívat nabízené dětské knihy (pro rozvoj dětské zvídavosti a rozšiřování slovní zásoby a pro předlogopedickou činnost).  Děti tak budou mít knihy ve svém dosahu, budou si moci samy aktivně půjčovat, což dosud nebylo možné.

V zadní herně je nově umístěna velká police s boxy i drobná polička na dětské hračky. Předchozí nevzhledné řešení, kdy drobnější hračky byly nouzově uloženy na parapetu u oken, už je naštěstí minulostí. 

Hezký stolek a úložná skříňka v jednom vítá naše návštěvníky hned u vstupu do herny. Součástí tohoto kousku jsou úložné prostory pro kancelářské a výtvarné potřeby.

Velké díky městu Hlinsku, Pardubickému kraji a členkám sdružení

Na tomto místě velmi děkujeme veliké podpoře ze strany města Hlinska a stejně tak Pardubickému kraji. Bez nich by všechny tyto změny, navíc v takto složitém období, byly naprosto nemyslitelné. Poděkování patří stejnou měrou i všem členkám sdružení, které jsou „tahouny“ našich aktivit a bez nichž bychom nemohli dlouhodobě fungovat.

Máte zájem stát se součástí našeho týmu?

Rádi v našich řadách přivítáme nové maminky/tatínky. Zapojit se můžete buď formou členství (tj. pravidelně přispívat k naší činnosti) nebo dobrovolnickou formou (tj. přispívat s menší četností) a získat tak zajímavé zkušenosti a seznámit se se zajímavými lidmi. Činností je celé spektrum, rádi Vám vyjdeme vstříc!

Aktuální informace naleznete vždy na našem facebookovém profilu, nebo nás kontaktujte na telefonním čísle 728 460 403 či prostřednictvím emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Informace o nás, o členství v našem sdružení a další naleznete i na webových stránkách www.hlinecanek.cz

Za Mc Hlinečánek Lenka Sodomková

 • bf web list item
 • ekomonitor slide
 • logo pardubicky kraj nove 2017 pce denik 630
 • logo mashlinecko
 • medesa
 • prazskaplynarenska
 • mesto chrudim logo
 • cernahora
 • hlinsko1
 • konep dlouhe
 • vschrudim