Ve čtvrtek se můžete těšit na přednášku občanské poradny MOST pro, o.p.s.

Zazní důležitá témata jako: finance a hospodaření v rodinách, ohrožení chudobou, prevence předlužení, zvyšování finanční gramotnosti, postupy v případě neplacení výživného, rovné příležitosti žen/matek a mužů/otců – podíl na péči o děti a domácnost.

Dozvíte se něco o nejčastějších problémech v rodinách, s nimiž se klienti obrací na pracovníky pobočky v Hlinsku. 

Vstupné 40 Kč

 

Obecně prospěšná společnost Dlaň životu a Mateřské centrum Hlinečánek zvou na

BESEDU S PSYCHOLOGEM PRO ŠIROKOU VEŘJENOST

v pondělí 14. 6. 2021 od 15.30 hodin v prostorách Mateřského centra Hlinečánek, K. Lidického 1213, 539 01 Hlinsko (bývalá MŠ u kostela)

Psycholožka Mgr. Zuzana Říhová si připravila téma:

Jak sladit vzájemnou komunikaci mezi rodiči a dětmi tak, aby nám spolu doma bylo líp, nejen v době koronavirové.

Nabízíme možnost využít dohled nad dětmi během besedy.

za OPS Dlaň životu: M. Danielová, tel.: 739 302 619, www.dlanzivotu.cz za MC Hlinečánek: L. Sodomková, tel: 728 460 403, www.hlinecanek.cz

Těšíme se na Vás.

Tradiční akce pro děti: DĚTSKÝ DEN S MC HLINEČÁNEK. Naše zahrada znovu ožije dětským smíchem. Přijďe si užít zábavná stanoviště s úkoly, odměnami i tradičními dobrotami!

Zábavné odpoledne zakončíme opékáním buřtů.

Čtvrtek 17.6. od 14 do cca 17 hod.

Kurz s osvědčenou lektorkou z ČČK. Tématem první lekce jsou úrazy v dětském věku. Testy k onemocnění Covid-19 pro účastníky jsou zajištěny. 

 

Přijďte ve středu 12. května od 10:00 hod. do naší zahrady a odneste si do Vaší zahrady pro svou potěchu nějakou rostlinku. Můžete na oplátku přinést nějakou rostlinku svoji, ale není to podmínkou :-)

Akce se koná v rámci FESTIVALU RODINY, za spoluúčasti SVAZU TĚLESNĚ POSTIŽENÝCH DĚTÍ HLINECKA

Doba covidová je nekonečná, zveme Vás a Vaše děti do naší herny.
Můžeme zapůjčit prostory pro Vaši rodinu - vždy po domluvě předem,
nebo přijďte v případě zájmu o INDIVIDUÁLNÍ PORADENSTVÍ
 
Je třeba si zarezervovat místo předem na náš email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo sem prostřednictvím mesengeru, příp. na tel. č. 728 460 403. Místo vám bude vždy potvrzeno zpět, připište Vaše telefonní číslo, abychom Vás mohli kontaktovat.
Stěny Hlinečánku zase ožijí, těšíme se na vás!!!
 
PS: Spoléháme na vaši zodpovědnost, že k nám nebudete chodit s respiračními potížemi ani s jakýmkoliv podezřením na respirační onemocnění. Děkujeme.

Nevíte si rady a potřebujete pomoci?

Poskytujeme základní individuální poradenství v oblasti mateřství, péče o děti vs. zaměstnání, o službách péče o děti – konkrétní nabídky v našem regionu, poskytnutí pomoci při zprostředkování odborného poradenství pro rodiny s dětmi a rodinám se specifickými potřebami - zajišťuje předání telefonních či emailových kontaktů (odkaz na psychologa, zdravotnické specialisty, sociální služby v regionu, bezplatné právní poradenství v regionu, finanční poradenství, volnočasové aktivity určené rodinám s dětmi apod.).

Obrátit se na nás můžete buď osobně v dopolední pondělní a čtvrteční herně

nebo prostřednictvím našeho telefonu, facebooku či emailu.

Rádi pomůžeme :-)

Nová Hlinečánková ŠIPKOVANÁ s lesními zvířátky je na světě!!! 
Tentokrát se startuje u odbočky k urnovému háji směrem k Lázním. Na téměř kilometrové trase potkáte 10 lesních zvířátek s úkoly. Trasa je ideální i pro kočárky. Na konci Vás čeká 11. zastavení s pokladem. Navíc máme věcnou odměnu pro tři nejrychlejší dítka, které nám (za pomoci rodičů) zašlou správné odpovědi na naše kvízové otázky! Odkaz na kvíz v pdf kvalitě zde: 
 
 
Tak hurá na to, šipkovanou máte k dispozici do konce ledna! 
Hlinečánek jede na výlet, kdo chce přidá se
Přece je se na nás usmálo štěstí - zábavní park ROBINSON v Jihlavě je opět otevřený :-)
Výlet chystáme na středu 16.12. - tedy pokud bude dostatečný zájem. Odjíždíme v 8 hod. od Hlinečánku, na místě budeme v čase 10 až 13 hod.. Vstupné si každý hradí sám (99 Kč za osobu, děti do 2 let mají vstupné zdarma). Rezervace se hradí zaplacením jízdného v naší herně: dospělí 100 Kč, děti mají cestu zdarma. Roušky prosíme s sebou.
 

Pro koho je masáž určena?
Přijít mohou maminky i tatínkové už s nejmenšími miminky,
ale i se staršími dětmi (děti nad 1 rok až předškolní věk)

 

Jsou ženy, které o svém porodu přemýšlejí, snaží se získat užitečné informace o tom, jak co nejvíce podpořit zdravý a nekomplikovaný průběh porodu, a hledají cestu k tomu, jak udělat z porodu posilující zážitek pro sebe, miminko i pro celou rodinu.

Předporodní kurz je pro budoucí maminky i jejich partnery neocenitelnou pomocí. Tento předporodní kurz Vám pomůže připravit se na porod a zároveň je skvělou příležitostí zeptat se na cokoli, co Vás zajímá ohledně těhotenství, porodu a mateřství.

Nosící srazy probíhají zpravidla každou druhou středu v měsíci pod taktovkou naší zkušené nosičky Natálky. Ukáže Vám různé typy šátků na nošení dětí, vyzkoušet můžete i nosítka. Je to ideální příležitost k vyzkoušení pro rodiče, kteří se chystají své děti nosit v šátku nebo v ergonomickém nosítku.

 • bf web list item
 • ekomonitor slide
 • logo pardubicky kraj nove 2017 pce denik 630
 • logo mashlinecko
 • medesa
 • prazskaplynarenska
 • mesto chrudim logo
 • cernahora
 • hlinsko1
 • konep dlouhe
 • vschrudim